Gaixotasun Neuromuskularrak

Taldeko ko-liderra: Adolfo López de Munáin Arregui Dk.

Biodonostia OII. Email adolfo.lopezdemunainarregui@osakidetza.eus

Taldeko ko-liderra: Amets Sáenz Peña Dk.

IIS Biodonostia Email amets.saenzpena@osakidetza.eus

Helburu estrategikoak

  • Gaixotasun neuromuskularren karakterizazio fenotipikoa eta neuropsikologikoa.
  • Genotipo-fenotipo korrelazioa LGMD2An.
  • Zelulen modeloak garatzea azterketa fisiopatologikoetarako eta terapiak testatzea gaixotasun neuromuskularretan.
  • Entsegu aurreklinikoak eta klinikoak.

Ikerketa-ildo nagusiak

  • Gerrien distrofiak.
  • Distrofia fazioeskapulohumerala eta hainbat sindrome eskapuloperoneal.
  • Distrofia miotonikoa.
  •  Duchenne-ren distrofia.
  • Gaixotasun muskularren zelulen modeloak.

 

Taldekideak

Izen-abizenak Zentra Emaila
Ana Aiastui Pujana IIS Biodonostia ana.aiastui@biodonostia.org
Jesús Maria Aizpurua Iparraguirre UPV – EHU jesusmaria.aizpurua@ehu.es
Sonia Alonso Martín IIS Biodonostia sonia.alonso@biodonostia.org
Lorea Blazquez García IIS Biodonostia lorea.blazquez@biodonostia.org
Maria Pilar Camaño González IIS Biodonostia pilar.camano@biodonostia.org
Martxel Dehesa Etxebeste IIS Biodonostia martxel.dehesa@biodonostia.org
Juan Bautista Espinal Valencia OSI Donostialdea juanbautista.espinalvalencia@osakidetza.eus
Gorka Fernández García de Eulate OSI Donostialdea gorka.fernandezgarciadeeulate@osakidetza.eus
Roberto Fernández Torrón IIS Biodonostia
Gorka Gereñu Lopetegi IIS Biodonostia gorka.gerenu@biodonostia.org
Francisco Javier Gil Bea IIS Biodonostia francisco.gilbea@biodonostia.org
Garazi Guembelzu Iraola IIS Biodonostia garazi.guembelzu@biodonostia.org
Pablo Iruzubieta Agudo OSI Donostialdea pablo.iruzubietaagudo@osakidetza.eus
Amaia Lasa Aranzasti OSI Donostialdea amaia.lasaaranzasti@osakidetza.eus
Jaione Lasa Elgarresta IIS Biodonostia jaione.lasa@biodonostia.org
Pablo Marco Moreno IIS Biodonostia pablo.marco@biodonostia.org
Itxaso Martí Carrera OSI Donostialdea mariaitxaso.marticarrera@osakidetza.eus
Jose Ignacio Miranda Murua UPV – EHU ji.miranda@ehu.es
Laura Mosqueira Martín IIS Biodonostia laura.mosqueira@biodonostia.org
Neia Naldaiz Gastesi IIS Biodonostia neia.naldaiz@biodonostia.org
Jon Ondaro Ezkurra IIS Biodonostia jon.ondaro@biodonostia.org
Oihane Pikatza Menoio IIS Biodonostia oihane.pikatza@biodonostia.org
Juan José Poza Aldea OSI Donostialdea juanjose.pozaaldea@osakidetza.eus
Anabel Rico Castro IIS Biodonostia anabel.rico@biodonostia.org
Amets Saénz Peña IIS Biodonostia amets.saenzpena@osakidetza.eus
Amaia Sagarzazu Zulaica IIS Biodonostia amaia.sagarzazu@biodonostia.org
Andone Sistiaga Berrondo UPV – EHU andone.sistiaga@ehu.es
Ainara Vallejo Illarramendi UPV – EHU ainara.vallejo@ehu.es
Miren Zulaica Ijurco IIS Biodonostia miren.zulaicaijurco@osakidetza.eus

Ekoizpen Zientifikoa

Proiektuak

Eraikitzen ari den orrialdea.
Proiektuak eta Patenteak erakusteko lanean ari gara.
Barkatu eragozpenak.