Gaixotasun Neuromuskularrak

Taldeko liderra:Adolfo López de Munáin Arregui Dk.

Biodonostia OII. adolfo.lopezdemunainarregui@osakidetza.eus

Helburu estrategikoak

  • Gaixotasun neuromuskularren karakterizazio fenotipikoa eta neuropsikologikoa.
  • Genotipo-fenotipo korrelazioa LGMD2An.
  • Zelulen modeloak garatzea azterketa fisiopatologikoetarako eta terapiak testatzea gaixotasun neuromuskularretan.
  • Entsegu aurreklinikoak eta klinikoak.

Ikerketa-ildo nagusiak

  • Gerrien distrofiak.
  • Distrofia fazioeskapulohumerala eta hainbat sindrome eskapuloperoneal.
  • Distrofia miotonikoa.
  •  Duchenne-ren distrofia.
  • Gaixotasun muskularren zelulen modeloak.

 

Taldekideak

Izen-abizenak Zentroa Emaila
Ana Aiastui Pujana Biodonostia OII ana.aiastui@biodonostia.org
Jesús Maria Aizpurua Iparraguirre UPV – EHU jesusmaria.aizpurua@ehu.es
Sonia Alonso Martín Biodonostia OII sonia.alonso@biodonostia.org
Ana Bengoetxea Arrese UPV – EHU ana.bengoetxea@ehu.eus
Lorea Blazquez García Biodonostia OII
Maria Pilar Camaño González Biodonostia OII pilar.camanogonzalez@osakidetza.eus
Martxel Dehesa Etxebeste Biodonostia OII martxel.dehesa@biodonostia.org
Juan Bautista Espinal Valencia Donostialdea ESI juanbautista.espinalvalencia@osakidetza.eus
Igone Etxeberria Arrichabal UPV – EHU igone.etxeberria@ehu.eus
Gorka Fernández García de Eulate Donostialdea ESI  gorka.fernandezgarciadeeulate@osakidetza.eus
Roberto Fernández Torrón Biodonostia OII
Gorka Gereñu Lopetegi Biodonostia OII gorka.gerenu@biodonostia.org
Francisco Javier Gil Bea Biodonostia OII francisco.gilbea@biodonostia.org
Garazi Guembelzu Iraola Biodonostia OII garazi.guembelzu@biodonostia.org
Pablo Iruzubieta Agudo Donostialdea ESI
Garazi Labayru Isusquiza Biodonostia OII garazi.labayru@gmail.com
Amaia Lasa Aranzasti Donostialdea ESI amaia.lasaaranzasti@osakidetza.eus
Jaione Lasa Elgarresta Biodonostia OII jaione.lasa@biodonostia.org
Haizpea Lasa Fernández Biodonostia OII
Itxaso Martí Carrera Donostialdea ESI mariaitxaso.marticarrera@osakidetza.net
Jose Ignacio Miranda Murua UPV – EHU ji.miranda@ehu.es
Laura Mosqueira Martín Biodonostia OII laura.mosqueira@biodonostia.org
Neia Naldaiz Gastesi Biodonostia OII neia.naldaiz@biodonostia.org
Jon Ondaro Ezkurra Biodonostia OII jon.ondaro@biodonostia.org
Juan José Poza Aldea Donostialdea ESI juanjose.pozaaldea@osakidetza.eus
Anabel Rico Castro Biodonostia OII anabel.rico@biodonostia.org
Amets Saénz Peña Biodonostia OII amets.saenzpena@osakidetza.eus
Andone Sistiaga Berrondo UPV – EHU andone.sistiaga@ehu.es
Ainara Vallejo Illarramendi Biodonostia OII ainara.vallejoillarramendi@osakidetza.eus
Mónica Zufiría García Biodonostia OII monica.zufiria@biodonostia.org
Miren Zulaica Ijurco Biodonostia OII miren.zulaicaijurco@osakidetza.eus

Ekoizpen Zientifikoa

Proiektuak

Proiektuetan

Este grupo no tiene Proiektuetan