HIESa eta GIB infekzioak

Taldeko liderra: José Antonio Iribarren Loyarte Dk.

Donostialdea ESI joseantonio.iribarrenloyarte@osakidetza.eus

Helburu estrategikoak

Gure pazienteen arreta hobetzea, eta horretarako, ikerketa kliniko aplikatua baliatzea.

Ikerketa-ildoak

  • GIB:
    • Errotabirus-kontrako tratamenduaren eraginkortasuna (eraginkortasuna, porrot birologikoa eta abar).
    • Arreta-modalitate berriak.
    • Kohortearen gaixotze- eta heriotza-tasak.
    • Entsegu klinikoetara sarbidea.
  • GIB/CHB koinfekzioa:
    • Historia naturala EKTaren garaietan
    • Biopsiaren ordezko aukerak.
    • Tratamenduen eraginkortasuna.
    • Entsegu klinikoetara sarbidea.
  • Infekzio ez-GIB:
    • Endokarditis infekziosoak.
    • Infekzio protesiko artikularra eta lokomozio-aparatuaren beste infekzio batzuk.
    • Entsegu klinikoetara sarbidea (Clostridium difficile, zelulitisa eta beste organo-infekzio batzuk).

Taldekideak

Izena-abizenak
Zentroa Emaila
Ignacio Álvarez Rodríguez OSI Donostialdea ignacio.alvarezrodriguez@osakidetza.eus
Harkaitz Azkune Galparsoro OSI Donostialdea
Maria Jesús Bustinduy Odriozola OSI Donostialdea majesus.bustinduyodriozola@osakidetza.eus
Xabier Camino Ortiz De Barrón OSI Donostialdea xabier.caminoortizdebarron@osakidetza.eus
Mª Pilar Carmona Oyaga OSI Donostialdea mariapilar.carmonaoyaga@osakidetza.eus
Leire Gil Alonso OSI Donostialdea leire.gilalonso@osakidetza.eus
Miguel Angel Goenaga Sánchez OSI Donostialdea miguelangel.goenagasanchez@osakidetza.eus
Maialen Ibarguren Pinilla OSI Donostialdea maialen.ibargurenpinilla@osakidetza.eus
Xabier Kortajarena Urkola OSI Donostialdea xabier.kortajarenaurkola@osakidetza.eus
Francisco Rodríguez Arrondo OSI Donostialdea francisco.rodriguezarrondo@osakidetza.eus
Miguel Angel Von Wichmann De Miguel OSI Donostialdea miguelangel.vonwichmanndemiguel@osakidetza.eus

Ekoizpen Zientifikoa

Proiektuak

Eraikitzen ari den orrialdea.
Proiektuak eta Patenteak erakusteko lanean ari gara.
Barkatu eragozpenak.