HIESa eta GIB infekzioak

Taldeko liderra:José Antonio Iribarren Loyarte Dk.

Donostialdea ESI joseantonio.iribarrenloyarte@osakidetza.eus

Helburu estrategikoak

Gure pazienteen arreta hobetzea, eta horretarako, ikerketa kliniko aplikatua baliatzea.

Ikerketa-ildoak

  • GIB:
    • Errotabirus-kontrako tratamenduaren eraginkortasuna (eraginkortasuna, porrot birologikoa eta abar).
    • Arreta-modalitate berriak.
    • Kohortearen gaixotze- eta heriotza-tasak.
    • Entsegu klinikoetara sarbidea.
  • GIB/CHB koinfekzioa:
    • Historia naturala EKTaren garaietan
    • Biopsiaren ordezko aukerak.
    • Tratamenduen eraginkortasuna.
    • Entsegu klinikoetara sarbidea.
  • Infekzio ez-GIB:
    • Endokarditis infekziosoak.
    • Infekzio protesiko artikularra eta lokomozio-aparatuaren beste infekzio batzuk.
    • Entsegu klinikoetara sarbidea (Clostridium difficile, zelulitisa eta beste organo-infekzio batzuk).

Taldekideak

Izen-abizenak Zentroa Emaila
Harkaitz Azkune Galparsoro Donostialdea ESI  
Maria Jesús Bustinduy Odriozola Donostialdea ESI majesus.bustinduyodriozola@osakidetza.eus
Xabier Camino Ortiz De Barrón Donostialdea ESI xabier.caminoortizdebarron@osakidetza.eus
Mª Pilar Carmona Oyaga Donostialdea ESI mariapilar.carmonaoyaga@osakidetza.eus
Miguel Angel Goenaga Sánchez Donostialdea ESI miguelangel.goenagasanchez@osakidetza.eus
Maialen Ibarguren Pinilla Donostialdea ESI maialen.ibargurenpinilla@osakidetza.eus
Xabier Kortajarena Urkola Donostialdea ESI xabier.kortajarenaurkola@osakidetza.eus
Aitziber Lizardi Mutuberria Donostialdea ESI  aitziber.lizardimutuberria@osakidetza.eus
Francisco Rodríguez Arrondo Donostialdea ESI francisco.rodriguezarrondo@osakidetza.eus
Maitane Umerez Igartua Donostialdea ESI maitane.umerezigartua@osakidetza.eus
Miguel Angel Von Wichmann De Miguel Donostialdea ESI miguelangel.vonwichmanndemiguel@osakidetza.eus

Ekoizpen Zientifikoa

Proiektuak

Proiektuetan 1 / 1

Periodicidad de consulta y efectividad del tratamiento en pacientes con infección por VIH en tratamiento antirretroviral con buen control virológico un ensayo clínico aleatorizado.

Investigador Principal: José Antonio Iribarren Loyarte. Entidad Financiadora: Departamento de Sanidad. Año inicio: 2009. Año final: 2012.