Epidemiologia Klinikoa

Taldeko liderra:José Ignacio Emparanza Knorr Dk.

Donostialdea ESI, CASP España, CIBER-ESP joseignacio.emparanza@osakidetza.eus

Helburu estrategikoak

  • • Irakaskuntza eskaintzea arlo hauetan:
    • Ikerketa-metodologia.
    • Ebidentzian oinarritutako osasun-arreta.
    • Erabaki klinikoak hartzea.
  • Aholkularitza ikerketa-prozesuan:
    • Ikerketa-protokoloaren diseinua.
    • Azterketa gidatzea.
    • Informazioa biltzea.
    • Analisi estatistikoa.
    • Emaitzak zabaltzea.
  • Ikerketa-proiektu propioak diseinatzea esparru hauetan:
    • Diagnostikoa.
    • Pronostikoa / Iragartze klinikoko arauak.
    • Tratamendua (ausazko entsegu klinikoak).
  • Honako hauetan parte-hartzea:
    • Ospitale-egituretan, osasun-arretaren eraginkortasuna hobetzeko.
    • Epidemiologia klinikoko eta EOMko (Ebidentzian Oinarritutako Medikuntza) egitura nazionaletan eta nazioartekoetan.

Ikerketa-ildo nagusiak

  • Eraginkortasun klinikoa.
  • Ikerketa-metodologia.
  • Ebidentzian Oinarritutako Medikuntza.

Taldekideak

Izen-abizenak Zentroa Emaila
Maite Álvarez Frias Donostialdea ESI  
Eukene Ansuategui Zengotitabengoa Donostialdea ESI eukene.ansuateguicengotitab@osakidetza.eus
Pedro Aranegui Lasuen Donostialdea ESI pedro.araneguilasuen@osakidetza.eus
Jose María Arteche Ocasar Donostialdea ESI josemaria.artecheocasar@osakidetza.eus
Mª Teresa Callén Blecua Donostialdea ESI mariateresa.callenblecua@osakidetza.eus
Mª Teresa Iglesias Gaspar Donostialdea ESI mariateresa.iglesiasgaspar@osakidetza.eus
Mª Camino Martínez Andueza Donostialdea ESI camino.martinezandueza@osakidetza.eus
Juan Antonio Martínez Martínez Donostialdea ESI juanantonio.martinezmartinez@osakidetza.eus
Irene Ozcoidi Erro Donostialdea ESI irene.ozcoidierro@osakidetza.eus
Mª Del Mar Ubeda Carrillo Donostialdea ESI marimar.ubedacarrillo@osakidetza.eus
Iratxe Urreta Barallobre Donostialdea ESI iratxe.urretabarallobre@osakidetza.eus
Mª José Velázquez Zubikoa Donostialdea ESI mjose.velazquezzubicoa@osakidetza.eus
Xavier Zubeldia Caminos Donostialdea ESI  

Ekoizpen Zientifikoa

Proiektuak

Proiektuetan

Este grupo no tiene Proiektuetan